Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC sprawcy

Kiedy warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej? Do kogo skierowane są usługi firm odszkodowawczych? Oferujemy pomoc przy odszkodowaniu od ubezpieczycieli np. PZU

pomoc w uzyskaniu odszkodowania Należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy z tytułu spowodowanego przez niego zdarzenia drogowego? Nie musisz w pojedynkę walczyć o uzyskanie pieniędzy na naprawę pojazdu. Możesz zlecić to specjalistycznej firmie, która zajmuje się odzyskiwaniem wysokich odszkodowań. Dlaczego warto korzystać z usług takich firm? Dowiedz się, na jaką pomoc w uzyskaniu odszkodowania ( np. z PZU ) możesz liczyć z ich strony.

Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem?

Na jaką pomoc ze strony firmy odzyskującej odszkodowania możesz liczyć?

Na co dzień mało kto ma do czynienia z ubieganiem się o odszkodowania. Jeśli przytrafi nam się wypadek, w którym zostaliśmy poszkodowani, warto zasięgnąć pomocy u profesjonalistów z wiedzą i doświadczeniem w zakresie odszkodowań. Nasza firma oferuje poszkodowanym kompleksową pomoc w odszkodowaniach. Na bazie dostarczonej przez poszkodowanego dokumentacji analizujemy sprawę i ustalamy, jakie świadczenia oraz w jakiej wysokości powinien otrzymać poszkodowany.

Pomagamy z formalnościami oraz przestrzeganiem ustawowych terminów. Weryfikujemy, od kogo poszkodowany może domagać się odszkodowania, określając odpowiedzialnych za zdarzenie oraz właściwe towarzystwo ubezpieczeniowe. W imieniu klienta występujemy ze stosownymi roszczeniami, prowadząc negocjacje z ubezpieczycielem. Pomagamy poszkodowanemu uzyskać i zebrać niezbędną dla sprawy dokumentację. Jeśli zaś wnioski oraz negocjacje zostaną przez ubezpieczyciela odrzucone i będzie konieczne wejście na drogę sądową, poszkodowany będzie przez nas reprezentowany.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w podobnych sprawach, nasz zespół specjalistów w profesjonalny sposób zajmie się zyskaniem odszkodowania, na każdym etapie. Nasi klienci oszczędzają w ten sposób czas, nerwy i pieniądze, a także mogą skupić się na jak najszybszym powrocie do zdrowia, nie martwiąc się o zaniżone odszkodowanie.

Kiedy skorzystać z pomocy w uzyskaniu odszkodowania z OC sprawcy?

Działalność firm zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań jest skierowana do kierowców, którzy chcą uzyskać fachową pomoc uzyskaniu rekompensaty za szkody powstałe w wyniku wypadku, kolizji czy stłuczki. Dopóki procedura likwidacji szkody przebiega po myśli poszkodowanego, pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC sprawcy nie jest konieczna. Współpracę z kancelarią odszkodowawczą warto natomiast nawiązać, gdy pojawiają się problemy z uzyskaniem godnego odszkodowania ( otrzymujemy odmowę wypłaty lub zaniżone odszkodowanie ). W takich sytuacjach warto sprawę przekazać zewnętrznej firmie, która posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w odzyskiwaniu zaniżonych odszkodowań.

Komu przysługuje pomoc w uzyskaniu odszkodowania?

Świadczenie z tytułu bycia poszkodowanym w wyniku wypadku samochodowego przysługuje wszystkim uczestnikom zdarzenia z wyjątkiem sprawców. Na pomoc w uzyskiwaniu odszkodowania mogą zatem liczyć poszkodowani, ale także ich rodziny, jeśli poszkodowany stracił w wypadku życiu. Nasza firma oferuje pomoc przy dochodzeniu odszkodowań komunikacyjnych, jak również z tytułu wypadku przy pracy oraz odszkodowań w rolnictwie.

Jakie są korzyści skorzystania z pomocy w uzyskaniu wysokiego odszkodowania?

Nawiązanie współpracy z kancelarią odszkodowawczą niesie wiele korzyści dla poszkodowanego. Najważniejsze z nich to:

Oszczędność czasu i wygoda

Przekazując sprawę odzyskania odszkodowania specjalistom, możesz zapomnieć o wszystkich procedurach związanych m.in. z:

 • sporządzeniem wniosku o wypłatę wyższego odszkodowania,
 • analizą kosztorysu sporządzonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe,
 • przygotowaniem odwołania od niekorzystnej wyceny,
 • prowadzeniem negocjacji z zakładem ubezpieczeniowym,
 • samodzielnym prowadzeniem sporu sądowego z ubezpieczycielem.

Terminy, pisma, wnioski, negocjacje i dość często prowadzenie sprawy w sądzie – tym wszystkim zajmuje się firma odzyskująca odszkodowania. Ponieważ pracują w niej specjaliści, którzy doskonale znają się prowadzeniu spraw z udziałem towarzystw ubezpieczeniowych, kierowca nie musi marnować cennego czasu na wszelkie procedury związane z uzyskaniem i wypłatą odszkodowania w odpowiedniej wysokości.

Największa możliwa kwota do odzyskania

Jeśli o kwotach mowa, jest to kolejna istotna kwestia, która przemawia za skorzystaniem z pomocy w uzyskaniu wysokiego odszkodowania z OC sprawcy. Głównym celem działalności kancelarii odszkodowawczych jest bowiem właśnie uzyskanie jak najwyższego odszkodowania. Leży to zresztą w interesie kancelarii, która zajmuje się daną sprawą. Im większa kwota uzyskana od ubezpieczyciela, tym większe wynagrodzenie.

Zajmując się odszkodowaniem we własnym zakresie, trudno liczyć na to, że uzyskana kwota będzie tak wysoka, jak gdyby sprawę prowadziła profesjonalna firma odszkodowawcza. Dzięki wsparciu fachowców nie ma ryzyka zaniżenia odszkodowania, co jest niestety częstym zjawiskiem w przypadku samodzielnego uzyskiwania rekompensaty za szkody powstałe w wyniku zdarzenia drogowego. Powierzając to zadanie specjalistom, kierowca może oczekiwać, że wywalczona suma będzie większa niż przy samodzielnym przeprowadzaniu wszelkich procedur. Firma odszkodowawcza nie zgodzi się na niewielką dopłatę ze strony ubezpieczyciela w zamian za podpisanie ugody. Nie wycofa się także, gdy zawiodą wszystkie polubowne sposoby dochodzenia wyższego odszkodowania. Większość poszkodowanych nie decyduje się na skierowanie sprawy na drogę sądową. Kancelaria odszkodowawcza zawsze walczy o jak najwyższe odszkodowanie, nawet jeśli konieczne jest postępowanie sądowe.

Uniknięcie błędów z powodu braku doświadczenia poszkodowanego

Pisanie wniosków, analizowanie kosztorysu, odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, a nawet konieczność wytoczenia i prowadzenia sprawy sądowej to prawdziwe wyzwanie dla osoby, która nie ma doświadczenia w branży odszkodowawczej. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem zaniżonych odszkodowań zapewniają wsparcie w tych oraz wszystkich innych obowiązkach, jakie mogą pojawić się na drodze do uzyskania wysokiego odszkodowania. Fakt, że formalności nadzorują specjaliści, którzy mieli wielokrotnie do czynienia z podobnymi sprawami, nie daje marginesu na błędy. Te zaś są bardzo kosztowne w sporze z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Przeoczenie terminu wysłania dokumentów, nieumiejętność podważenia zaniżonej wyceny odszkodowania, brak doświadczenia w prowadzeniu procedur sądowych – to argumenty przemawiające za przekazaniem sprawy profesjonalistom, którzy wiedzą, jak się za nie zabrać. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, czy pod względem formalnym wszystko jest w porządku. Masz pewność, że cała sprawa przebiega zgodnie z przepisami i bez zagrożenia dla Twojego interesu.

Brak kosztów związanych z wynajęciem prawnika

Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe zaniża wycenę szkody lub bezzasadnie chce zastosować mechanizm szkody całkowitej, poszkodowany ma prawo do odwołania się od niekorzystnej decyzji. Umiejętna argumentacja i sprawność w podważaniu argumentów firmy ubezpieczeniowej niekiedy pozwalają na zmianę kosztorysu zgodnie z intencjami poszkodowanego. Niestety nie zawsze się to udaje. Wówczas w walce o własne interesy kierowcy pozostaje jedynie skierowanie sprawy na drogę sądową lub skorzystanie z pomocy Rzecznika Finansowego.

Aby skutecznie posługiwać się narzędziami prawnymi w trosce o uzyskanie odszkodowania w odpowiedniej wysokości, warto mieć wsparcie doświadczonego adwokata. Usługi specjalisty kosztują jednak dość sporo, więc nie każdego stać na jego usługi. Dlatego tym bardziej warto nawiązać współpracę z firmą zajmującą się odzyskiwaniem odszkodowań. Gwarantuje ona kompleksowe prowadzenie sprawy sądowej bez żadnych dodatkowych opłat.

Współpracując z kancelarią odszkodowawczą, możesz zapomnieć o wszelkich niedogodnościach związanych z wejściem na drogę sądową. Nie tylko nie musisz zajmować się żadnymi formalnościami, jak np. wypełnianie wniosków czy prowadzenie korespondencji, ale nawet nie masz obowiązku stawiania się na sali sądowej podczas rozpraw. Wszystkie te obowiązki bierze na siebie firma odszkodowawcza.

Pomoc w walce z nieuczciwymi zabiegami towarzystw ubezpieczeniowych

Decydując się na uzyskanie odszkodowania własnymi siłami, kierowca staje naprzeciw sztabu specjalistów, którzy są świetnie zorientowani w przepisach i dobrze wiedzą, jak się nimi posługiwać na swoją korzyść. Aby wypłacić możliwie jak najniższe odszkodowanie i tym samym zmniejszyć koszty działalności, towarzystwa ubezpieczenie wykorzystują takie sztuczki jak m.in.:

 • uwzględnianie w kosztorysie zamienników zamiast oryginalnych podzespołów,
 • zaniżanie kosztów usług warsztatu naprawczego,
 • zaniżanie wartości samochodu,
 • bezpodstawne orzekanie szkody całkowitej,
 • obniżanie wartości części zamiennych poprzez amortyzację / rabaty,
 • odmowa wypłaty całości lub części odszkodowania.

Aby zareagować na jedno lub kilka z wymienionych powyżej działań, najpierw należy je rozpoznawać. Nie każdy to jednak potrafi. Chcąc skutecznie walczyć o swój interes i uzyskanie jak najwyższego odszkodowania, powinno się posiadać wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu spraw odszkodowawczych. W przeciwnym razie lepiej przekazać swoją szkodę firmie, która specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań.

Fachowcy pracujący w kancelariach odszkodowawczych, które pomagają w uzyskaniu odpowiednio wysokiej rekompensaty z OC sprawcy, są świetnie zorientowani w sztuczkach stosowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Umieją je bardzo dobrze identyfikować i przede wszystkim radzić sobie z nimi w efektywny sposób. Wiedzą, na jakie przepisy się powołać, aby oddalić ewentualne zastrzeżenia firmy ubezpieczeniowej. Ponadto potrafią argumentować, dlaczego zaproponowana wycena jest zaniżona i pokazać, jaką wysokość powinna osiągnąć.

Jaka jest alternatywa dla współpracy z firmą odszkodowawczą?

Nie każdy kierowca decyduje się na podważenie ustaleń towarzystwa ubezpieczeniowego. Część osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych przystaje na propozycje firmy, nawet nie wnikając w to, czy zaoferowana kwota pozwoli na przywrócenie pojazdu do stanu sprzed wypadku. Inni zdają sobie sprawę, że odszkodowanie może być zaniżone, jednak z różnych względów nie podejmują żadnych działań, aby je podwyższyć.

Wielu kierowców nie decyduje się na współpracę z firmami odszkodowawczymi, bojąc się że w przypadku przegranej będą musieli ponieść część kosztów związanych z działalnością kancelarii. Z myślą o takich kierowcach firmy odszkodowawcze świadczą dochodzenie roszczeń odszkodowawczych poprzez odkup. Odkup odszkodowania to zrzeczenie się prawa do dalszego dochodzenia odszkodowania w zamian za ustaloną kwotę. W momencie podpisania umowy cesji szkody, kierowca przestaje być stroną w sprawie. Ustalona kwota dodatkowego odszkodowania jest wypłacana poszkodowanemu już kilka dni po podpisaniu umowy i nie podlega zwrotowi. Bez względu na to, czy firma odszkodowawcza wygra proces, czy też go przegra. Odkup odszkodowań jest opcją dla klientów, którzy nie chcą uczestniczyć w procedurach odszkodowawczych w żadnej formie. Sprzedają zaniżoną część odszkodowania i na tym koniec.

Podsumowanie:
 • Warto skorzystać z pomocy w uzyskaniu odszkodowania, gdy zakład ubezpieczeń zaniża odszkodowanie lub odmawia jego wypłaty.
 • Firma odszkodowawcza przejmuje większość obowiązków poszkodowanego i reprezentuje go w procesie sądowym.
 • Największymi zaletami współpracy z firmą odzyskującą odszkodowania są: wygoda i oszczędność czasu, najwyższa możliwa do uzyskania kwota odszkodowania, uniknięcie błędów w trakcie procesu odszkodowawczego, brak dodatkowych kosztów ( wynagrodzenie kancelarii jest uzależnione od wyniku sprawy ).
 • Szybkim i prostym sposobem na dodatkowe odszkodowanie jest odkup odszkodowań.

Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Napisz nam o tym na kontakt@take-care.com.pl
zadzwoń na naszą infolinię 605-965-855
lub ZGŁOŚ SZKODĘ DO WYCENY

Nasze porady i analiza Twojej sprawy są bezpłatne i niezobowiązujące.
Antoni Stróżyński

Autor: Antoni Stróżyński

Redaktor bloga Take Care Polska

Redaktor naszego bloga zajmujący się obsługą odszkodowań zdrowotnych i osobowych. Zakres spraw z jakimi ma styczność to: odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, błędy medyczne, odszkodowania zdrowotne z OC sprawcy, odszkodowania za śmierć bliskiej osoby, szkody rolnicze.