Czy warto zawrzeć ugodę z ubezpieczycielem?

Zakład ubezpieczeń wychodzi z propozycją zawarcia ugody? Sprawdź czy warto skorzystać

ugoda odszkodowanie Zapewne niejednokrotnie będąc poszkodowanym w trakcie wypłaty odszkodowania komunikacyjnego, spotkałeś się ze strony Ubezpieczyciela z propozycją zawarcia ugody.
Co to oznacza, proceder ten ma na celu kompromisowe zakończenie sporu. Czy to rozwiązanie jest korzystne dla Ciebie?

Z czym wiąże się podpisanie ugody z ubezpieczycielem?

Warto podkreślić, że podpisanie ugody w momencie, kiedy osoba nie zdaje sobie konsekwencji z podjętej decyzji, może okazać się dla niej bardzo niekorzystna. Jedną z najbardziej dotkliwych konsekwencji w takiej sytuacji jest utrata prawa do wyższego świadczenia od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dodatkowo należy wspomnieć, iż niezależnie od stanowiska ubezpieczyciela, jako poszkodowany musisz wiedzieć jaka realna kwota odszkodowania przysługuje Ci za zgłoszoną szkodę.
Tylko wtedy będziesz mógł podjąć właściwe negocjacje z ubezpieczycielem!
Nie warto zatem podejmować tej decyzji pod presją czasu, ponieważ zawarcie ugody jest nieodwracalne i kończy spór z towarzystwem ubezpieczeń.

Ugoda z zakładem ubezpieczeń - daj sobie czas do namysłu

Dość regularnie podczas analizy spraw otrzymanych od naszych klientów, po ściągnięciu akt szkody znajdujemy informację o zawarciu ugody podczas kontaktu telefonicznego.

Większość z tej grupy poszkodowanych po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że zaproponowane przez ubezpieczyciela odszkodowanie w powyższej rozmowie telefonicznej także nie jest zadowalające.

Wiele osób jest przekonanych, że ugoda wymaga formy pisemnej. Tak jednak nie jest. Umowa ugody nie wymaga formy pisemnej i może być też zawarta w formie ustnej.

Zawarcie ugody kończy wszelkie roszczenia wobec zakładu ubezpieczeń, kwota w niej zawarta jest ostateczna i nie można się od niej w żaden sposób odwołać.

Czy warto zawrzeć ugodę z zakładem ubezpieczeń?

W niektórych przypadkach z pewnością ugoda z ubezpieczycielem może być dobrym i optymalnym rozwiązaniem. Najistotniejszą kwestią są warunki, na jakich zostanie ona zawarta. Jaką dopłatę do już przyznanego odszkodowania zaoferuje nam firma ubezpieczeniowa. Zanim zdecydujemy się na polubowne zakończenie sporu z towarzystwem ubezpieczeniowym, należy sprawdzić inne sposoby na uzyskanie wyższego odszkodowania. Warto skorzystać np. z bezpłatnej analizy dopłaty do odszkodowania i ocenić, która opcja jest dla nas korzystniejsza ( ugoda czy dopłata do odszkodowania ).

Jeśli już podpisujemy ugodę z zakładem ubezpieczeń dotyczącą naszej szkody to najlepiej:
  • zawrzeć ją po wykonaniu kosztorysu niezależnego rzeczoznawcy, tak abyśmy wiedzieli jaka jest faktyczna wartość odszkodowania
  • dać sobie kilka dni do namysłu po poznaniu jej warunków
  • umowę ugody należy zawrzeć w formie pisemnej ( mamy wtedy możliwości zweryfikowania, na co się godzimy )

Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Jeśli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie z OC lub AC,
zakład ubezpieczeń nie zmienił swojego stanowiska mimo Twojego odwołania,
a Ty nie chcesz samodzielnie prowadzić sporu sądowego z zakładem ubezpieczeń...

Sprawdź na czym polegają dopłaty do odszkodowań komunikacyjnych

Masz inne problemy lub pytania dotyczące swojego odszkodowania?

Napisz nam o tym na kontakt@take-care.com.pl
zadzwoń na naszą infolinię 605-965-855
lub ZGŁOŚ SZKODĘ DO WYCENY

Nasze porady i analiza Twojej sprawy są bezpłatne i niezobowiązujące.