Szkody komunikacyjne - blog Take Care Polska
Odszkodowania komunikacyjne to najczęściej wypłacane przez zakłady ubezpieczeń rekompensaty za szkody majątkowe. W tym dziale omawiamy najczęstsze problemy związane z ich likwidacją oraz odpowiadamy na najczestsze pytania, jakie otrzymujemy od naszych klientów. Jeżeli nie znajdziesz tutaj rozwiązania swojego problemu, napisz nam o tym. Będzie to dla nas inspiracją do kolejnego wpisu na blogu.
Sprawdź kto i w jakich okolicznościach jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania za potrącenie rowerzysty. Ile może wynieść odszkodowanie za taką szkodę?
Dowiedź się jak uzyskać odszkodowanie za kradzież samochodu, ile można otrzymać i w jakich przypadkach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.
Podpowiadamy ile poszkodowany ma czasu na zgłoszenie szkody w zależności od rodzaju ( na mieniu, pojeździe lub osobie ). Dowiesz się także jakie są terminy zgłoszeń przy likwidacji z OC sprawcy oraz AutoCasco.
Czym różni się szkoda całkowita od szkody częściowej w OC i AC? Czy orzeczenie szkody całkowitej jest korzystne?
Sprawdź co zrobić i jak uzyskać odszkodowanie, gdy sprawca uciekł z miejsca kolizji / wypadku.
Czy i w jakiej wysokości otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy w przypadku współwiny przy wypadku lub kolizji?
Jak i od kogo uzyskać odszkodowanie, gdy sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu lub narkotyków?
Jak powinien wyglądać wniosek, jakie informacje powinien zawierać i do kogo należy go skierować? Jak napisać wniosek o odszkodowanie z ZUS?
Dowiedź się na czym polega stłuczka na parkinu, jak postępować, gdy znamy sprawcę oraz kiedy sprawca nie jest znany. Jak zachować się, jeśli szkoda parkingowa powstała z naszej winy lub naszego pasażera.
Dowiedź się jaki jest termin wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela i co zrobić, gdy zakład ubezpieczeń opóźnia jego wypłatę.
Dowiedź się jak uzyskać odszkodowania za potrącenie pieszego, komu się ono należy i jaka jest jego wysokość. Poznaj także sposoby na zaniżone odszkodowanie za potrącenie.
Kiedy można otrzymać odszkodowanie dla pasażera wypadku i jaka jest jego wysokość? Czy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania pasażerowi?.
Jak prawidłowo napisać opis wypadku drogowego i co powinien zawierać. Kiedy potrzebny jest opis wypadku i jaki może mieć on wpływ na wysokość przyznanego nam odszkodowania.
Kiedy skierować i jak przebiega dochodzenie odszkodowania w sądzie? Jak długo będzie trwała sprawa i ile kosztuje dochodzenia odszkodowania na drodze sądowej?
Jakie są warianty likwidacji szkody z OC sprawcy? Jakie posiadają wady i zalety? Jaki sposób rozliczenia szkody wybrać - gotówkowy czy warsztatowy. Czy można zmienić sposób rozliczenia szkody?
Dowiedź się czy możesz uzyskać odszkodowanie za szkody wyrządzone przez zwierzęta. Kto za nie odpowiada i jak zachować się po takiej kolizji?
Co to jest bezsporna kwota odszkodowania. Ile czasu ma ubezpieczyciel na wypłatę i czy można przyjąć tą kwotę?
Jak czytać kosztorys sporządzony przez zakład ubezpieczeń? Co powinien zawierać i na co uważać?
Dzięki naszym poradom masz szansę na wyższe odszkodowanie z OC sprawcy.
Czym zajmuje się rzeczoznawca motoryzacyjny, jak może Ci pomóc przy zaniżonym odszkodowaniu?
Sprawdź kto otrzyma odszkodowanie za uszkodzony pojazd w leasingu, jak wygląda likwidacja szkody, czy otrzymasz zwrot środków za auto zastępcze? Czy możliwa jest dopłata do odszkodowania?
Pomagamy przy odszkodowaniach z całej Polski