Wycena szkody samochodu OC / AC

Wycena szkody samochodu to obok przyjęcia odpowiedzialności przez ubezpieczyciela najważniejszy czynnik mający wpływ na wysokość Twojego odszkodowania.
Wielu poszkodowanych nie zgadza się z otrzymaną wyceną odszkodowania i szuka sposobu, aby zmobilizować zakład ubezpieczeń do rzetelnej wyceny kosztów naprawy pojazdu.

Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem komunikacyjnym?

wycena szkody OC

Wycena szkody samochodu – czym jest i kiedy jest potrzebna?

Nawet, jeśli przestrzegasz przepisów drogowych, jeździsz ostrożnie i z uwagą i nie możesz mieć sobie nic do zarzucenia, niestety inni uczestnicy drogi mogą spowodować zagrożenie i zdarzenie drogowe z Twoim udziałem. Jeśli zostałeś poszkodowany w zdarzeniu drogowym spowodowanym z winy innego uczestnika ruchu drogowego, masz prawo do otrzymania odszkodowania z polisy OC sprawcy.

Jeśli wykupiłeś polisę AC u ubezpieczyciela, masz również prawo do zyskania odszkodowania w wyniku zdarzenia, do którego Ty się przyczyniłeś, poprzez chwilową nieuwagę na drodze. Aby uzyskać rekompensatę, konieczne będzie oszacowanie szkód i wycena szkody samochodu. Jego zadanie to analiza powstałej szkody i ocena jej zakresu, a także wycena szacunkowej wartości odszkodowania. Dzięki takiej wycenie towarzystwo ubezpieczeniowe może podjąć decyzję o wysokości świadczenia, jakie powinno zostać wypłacone poszkodowanemu.

Jak ubezpieczyciel dokonuje wyceny szkody?

Zakłady ubezpieczeń sporządzają wycenę szkód na pojeździe głównie za pomocą dwóch aplikacji do szacowania szkód komunikacyjnych. Jest to Audatex lub EurotaxGlass.

Najczęściej zaniżona wycena naszego odszkodowania spowodowana jest zastosowaniem nieoryginalnych podzespołów oraz niska stawką robocizny. Oba wyżej wymienione programy posiadają bazę części zamiennych zarówno oryginalnych ( elementy produkowane przez koncern samochodowy - najdroższe ) jak i tzw. zamienników ( najtańsze ). Jeśli pracownik firmy ubezpieczeniowej podczas wyceny kosztów naprawy samochodu wybierze większość zamienników to wówczas kwota przyznanego nam odszkodowania drastycznie spada.

Jeżeli do tego zastosowana zostanie najniższa możliwa stawka roboczogodziny i materiałów lakierniczych to łatwo sobie wyobrazić jak niska jest końcowa wycena szkody.

W taki właśnie sposób powstaje pierwsza kalkulacja naprawy pojazdu i wynikająca z niej kwota bezsporna odszkodowania.

Pamiętajmy, aby dokładnie przyjrzeć się kosztorysowi naprawy pojazdu i w razie stwierdzenia nieprawidłowości nie godzić się na zaniżone odszkodowanie.

Wycena szkody samochodu – jaki to koszt?

Zdarza się, że zaproponowane przez ubezpieczyciela odszkodowanie nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące i nie pokryje kosztów naprawy. Jeśli masz wątpliwości tego rodzaju, masz prawo dodatkowo poprosić o opinię niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Choć musisz za nią zapłacić z własnej kieszeni, czasem bywa to opłacalne, ponieważ dzięki temu masz szansę zyskać znacznie wyższe odszkodowanie. Ciężko jednak jednoznacznie określić kwotę takiej wyceny, gdyż każda sytuacja wymaga indywidualnej analizy. Powinna ona jednak kosztować nie więcej niż ok. 300 – 500zł.

Wycena szkody samochodu – kalkulator online

W wielu przypadkach okaże się, że zaproponowana przez ubezpieczyciela kwota odszkodowania będzie dla nas zadowalająca. W przypadku wątpliwości, warto jednak skorzystać również z wyceny niezależnego rzeczoznawcy. Aby zweryfikować zaproponowaną przez ubezpieczyciela wycenę, możesz także skorzystać z pomocy kalkulatora online, który orientacyjnie pozwoli nam sprawdzić, jak wysokie odszkodowanie powinno zostać nam wypłacone. Jak to działa...?

Internetowe kalkulatory wyceny szkody samochodu to narzędzia, które po podaniu niezbędnych danych, przeanalizują koszty naprawy samochodu i wskażą wysokość należnego odszkodowania. Pamiętajmy jednak, że nie przeanalizują one każdego aspektu i wskażą jedynie orientacyjną wycenę szkody i przybliżone koszta naprawy. Nie uwzględnią one bowiem uszkodzeń, które będą widoczne jedynie po demontażu części i dokładnej analizie powstałych uszkodzeń.

Jak skorzystać z bezpłatnej weryfikacji wyceny szkód komunikacyjnych?

Jeżeli dokumentacja jaką otrzymałeś z firmy ubezpieczeniowej zupełnie nic Ci nie mówi i nie wiesz, czy ubezpieczyciel rzetelnie oszacował szkody w Twoim samochodzie nie ma powodu do zmartwień.

Take Care Polska oferuje bezpłatną weryfikację wyceny szkód powstałych w różnych typach pojazdów.

Wyślij nam kosztorys swojej szkody lub wycenę wartości samochodu ( w przypadku szkody całkowitej ), a my dokonamy analizy Twojej sprawy i zaproponujemy Ci za jaką kwotę możemy dopłacić do twojego odszkodowania.

Oferujemy wycenę szkód z polisy OC sprawcy oraz AC.

Gdy nasza propozycja okaże się dla Ciebie interesująca wypłacimy Ci dodatkowe odszkodowanie do tego co już otrzymałeś z zakładu ubezpieczeń. Całkowita kwota jaką otrzymasz z tytułu szkody na pojeździe będzie sumą odszkodowania od ubezpieczyciela oraz naszego dodatkowego odszkodowania.

Take Care Polska przejmie prawa do dalszego dochodzenia należnego odszkodowania, a Ty otrzymasz dodatkowe środki i nie musisz już martwić się problemem z zaniżoną wyceną szkody. Dla kierowcy sprawa jest już zakończona, ponieważ odpowiedzialność za wynik procesu sądowego spadnie na Take Care.

Weryfikacja i wycena szkody są bezpłatne i niezobowiązujące bez względu na to czy zdecydujesz się na naszą ofertę dopłaty do odszkodowania.


Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Napisz nam o tym na kontakt@take-care.com.pl
zadzwoń na naszą infolinię 605-965-855
lub ZGŁOŚ SZKODĘ DO WYCENY

Nasze porady i analiza sprawy są bezpłatne i niezobowiązujące