Wycena szkody samochodu OC / AC

Wycena szkody samochodu to obok przyjęcia odpowiedzialności przez ubezpieczyciela najważniejszy czynnik mający wpływ na wysokość Twojego odszkodowania.
Wielu poszkodowanych nie zgadza się z otrzymaną wyceną odszkodowania i szuka sposobu, aby zmobilizować zakład ubezpieczeń do rzetelnej wyceny kosztów naprawy pojazdu.

wycena szkody OC

Jak ubezpieczyciel dokonuje wyceny szkody?

Zakłady ubezpieczeń sporządzają wycenę szkód na pojeździe głównie za pomocą dwóch aplikacji do szacowania szkód komunikacyjnych. Jest to Audatex lub EurotaxGlass.

Najczęściej zaniżona wycena naszego odszkodowania spowodowana jest zastosowaniem nieoryginalnych podzespołów oraz niska stawką robocizny. Oba wyżej wymienione programy posiadają bazę części zamiennych zarówno oryginalnych ( elementy produkowane przez koncern samochodowy - najdroższe ) jak i tzw. zamienników ( najtańsze ). Jeśli pracownik firmy ubezpieczeniowej podczas wyceny kosztów naprawy samochodu wybierze większość zamienników to wówczas kwota przyznanego nam odszkodowania drastycznie spada.

Jeżeli do tego zastosowana zostanie najniższa możliwa stawka roboczogodziny i materiałów lakierniczych to łatwo sobie wyobrazić jak niska jest końcowa wycena szkody.

W taki właśnie sposób powstaje pierwsza kalkulacja naprawy pojazdu i wynikająca z niej kwota bezsporna odszkodowania.

Pamiętajmy, aby dokładnie przyjrzeć się kosztorysowi naprawy pojazdu i w razie stwierdzenia nieprawidłowości nie godzić się na zaniżone odszkodowanie.

Jak skorzystać z bezpłatnej weryfikacji wyceny szkód komunikacyjnych?

Jeżeli dokumentacja jaką otrzymałeś z firmy ubezpieczeniowej zupełnie nic Ci nie mówi i nie wiesz, czy ubezpieczyciel rzetelnie oszacował szkody w Twoim samochodzie nie ma powodu do zmartwień.

Take Care Polska oferuje bezpłatną weryfikację wyceny szkód powstałych w różnych typach pojazdów.

Wyślij nam kosztorys swojej szkody lub wycenę wartości samochodu ( w przypadku szkody całkowitej ), a my dokonamy analizy Twojej sprawy i zaproponujemy Ci za jaką kwotę możemy dopłacić do twojego odszkodowania.

Oferujemy wycenę szkód z polisy OC sprawcy oraz AC.

Gdy nasza propozycja okaże się dla Ciebie interesująca wypłacimy Ci dodatkowe odszkodowanie do tego co już otrzymałeś z zakładu ubezpieczeń. Całkowita kwota jaką otrzymasz z tytułu szkody na pojeździe będzie sumą odszkodowania od ubezpieczyciela oraz naszego dodatkowego odszkodowania.

Take Care Polska przejmie prawa do dalszego dochodzenia należnego odszkodowania, a Ty otrzymasz dodatkowe środki i nie musisz już martwić się problemem z zaniżoną wyceną szkody. Dla kierowcy sprawa jest już zakończona, ponieważ odpowiedzialność za wynik procesu sądowego spadnie na Take Care.

Weryfikacja i wycena szkody są bezpłatne i niezobowiązujące bez względu na to czy zdecydujesz się na naszą ofertę dopłaty do odszkodowania.


Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Napisz nam o tym na kontakt@take-care.com.pl
zadzwoń na naszą infolinię 605-965-855
lub ZGŁOŚ SZKODĘ DO WYCENY

Nasze porady i analiza sprawy są bezpłatne i niezobowiązujące