Pomoc w odszkodowaniu po wypadku

Miałeś wypadek? Należy Ci się odszkodowanie po wypadku z OC sprawcy! Powinno być ono na tyle wysokie, aby pokryć szkody w mieniu i obrażenia zarówno fizyczne, jak i psychiczne powstałe z powodu zdarzenia drogowego. Jako Take Care Polska jesteśmy po to, żeby pomóc Ci w uzyskaniu odszkodowania za wypadek.

Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem po wypadku?

pomoc w odszkodowaniu po wypadku

Komu przysługuje odszkodowanie po wypadku?

Odszkodowanie po wypadku przysługuje każdemu poszkodowanemu w wyniku zdarzenia drogowego. Wszystkie samochody legalnie poruszające się po polskich drogach muszą być objęte obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej (OC). Właśnie z tej polisy towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym została ona wykupiona, wypłaca odszkodowanie za wypadek.

Posiadając OC, kierowca winny wypadku, stłuczki czy kolizji nie naraża się na roszczenia ze strony poszkodowanych, ponieważ są one zaspokajane z jego polisy. Dlatego, jeżeli brałeś udział w zdarzeniu drogowym, którego sprawcą był inny uczestnik ruchu, masz prawo do ubiegania się o odszkodowanie po wypadku.

Jak starać się o odszkodowanie i pomoc po wypadku?

Aby otrzymać odszkodowanie powypadkowe za szkody i obrażenia wyrządzone w ruchu drogowym przez innego kierowcę, należy dowieść jego winy. W tym celu można sporządzić ze sprawcą wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, w którym dokładnie opisano jego przebieg. Za dowód służy także notatka przygotowana przez policję na miejscu zdarzenia.

Posiadając odpowiednie dokumenty potwierdzające winę drugiego kierowcy, można złożyć wniosek o odszkodowanie i oczekiwać dalszych kroków ze strony towarzystwa ubezpieczeń.

Przebrnięcie przez wszystkie procedury związane z uzyskiwaniem odszkodowania za wypadek z OC sprawcy wymaga ich znajomości, dokładności i zajmuje czas. Nie każdy może sobie pozwolić na zajmowanie się formalnościami samemu, podobnie jak wiele osób czuje się zagubionych i zwyczajnie nie potrafi prawidłowo wypełnić stosownych formularzy.

Dlatego Take Care Polska służy pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadek.

Jakie są najczęstsze problemy z wypłatą odszkodowania po wypadku?

Nawet jeśli wszystkie procedury przeprowadzasz we własnym zakresie, możesz napotkać problemy we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym, które ma obowiązek wypłacenia odszkodowania po wypadku.

Nasi klienci najczęściej zgłaszają się z następującymi problemami:

  • odmowę wypłaty świadczenia,
  • zaniżanie odszkodowania,
  • zawyżanie kosztów naprawy, aby uznać szkodę za całkowitą,
  • nieuznawanie części świadczenia,
  • nieuzasadnione przedłużanie procedur,
  • ograniczanie dostępu do akt sprawy,
  • nieudzielanie informacji.

W każdym z powyższych problemów oferujemy profesjonalną i skuteczną pomoc. Zajmujemy się nadzorem nad procesem likwidacji szkody, kontaktowaniem się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Dopilnujemy niezbędnych formalności, aby cały proces uzyskiwania odszkodowania po wypadku przebiegł zgodnie z prawem oraz po myśli klienta.

W przypadku, gdy wypłacone Ci odszkodowanie okaże się zaniżone, możesz skorzystać z naszych usług odkupu odszkodowań, które to zwalniają poszkodowanego od wszelkich problemów z dochodzeniem zaniżonego odszkodowania. Na czym to polega? Dowiesz się z w sekcji skup odszkodowań.

Jak uzyskać pomoc w odszkodowaniu po wypadku?

Dysponujemy niezbędnym doświadczeniem i rozległą wiedzą na temat funkcjonowania rynku ubezpieczeń. Wiemy, jak wygląda proces uzyskiwania odszkodowania nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Udało się nam pomóc dziesiątkom klientów, którzy mieli problem z uzyskaniem rekompensaty finansowanej za uszkodzony w wyniku wypadku pojazd. Jeżeli sobie życzysz, pomożemy również Tobie.

Masz prawo do odpowiedniego odszkodowania po wypadku, a naszym zadaniem jest Ci pomóc w jego uzyskaniu. Skontaktuj się z nami i skorzystaj ze wsparcia fachowców, którzy pomogą Ci w wywalczeniu należnego odszkodowania.

Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Napisz nam o tym na kontakt@take-care.com.pl
zadzwoń na naszą infolinię 605-965-855
lub ZGŁOŚ SZKODĘ DO WYCENY

Nasze porady i analiza sprawy są bezpłatne i niezobowiązujące