Odkup odszkodowań i szkód OC AC

Odkup odszkodowań i szkód z OC i AC to szybki i wygodny sposób na dodatkowe środki do już wypłaconego, ale jednak zaniżonego odszkodowania. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w procesie sądowym przeciw zakładowi ubezpieczeń i zastanawiasz się jak uzyskać wyższe odszkodowanie, to cesja praw do odszkodowania w zamian za ustaloną kwotę jest odpowiedzią na Twoje pytania. Tutaj dowiesz się na czym to polega, jak z niego skorzystać i jakie ma zalety.

odkup odszkodowań

Zaniżanie odszkodowania likwidowanego z polisy OC sprawcy lub AutoCasco zdarza się dość często. Bardzo wielu kierowców doświadcza tego, kiedy są poszkodowani w wyniku zdarzenia drogowego.

Wiele osób na myśl o długim i kosztownym procesie sądowym rezygnuje z dalszego ubiegania się o NALEŻNE im pieniądze. Pogodzeni z niskim odszkodowaniem dokładają brakującą do naprawy kwotę z własnych środków.

Odkup szkody OC / AC jest optymalnym rozwiązaniem dla osób, które znalazły się w takiej sytuacji.

Co to jest odkup odszkodowania?

Odkup odszkodowania opiera się na cesji praw do dalszego dochodzenia wyższego odszkodowania w zamian za kwotę ustaloną między klientem a firmą Take Care Polska. W uproszczeniu polega na zbyciu ( sprzedaży ) praw do zaniżonej części odszkodowania. Jest to różnica między tym, co wypłacić Ci zakład ubezpieczeń, a kwotą wynikającą z adekwatnej do kosztów naprawy wyceny.

Dokument, który podpisujemy, abyś mógł uzyskać od nas dodatkowe odszkodowanie to umowa cesji wierzytelności. Gdzie wierzycielem jest poszkodowany kierowca, dłużnikiem jest zakład ubezpieczeń, a samą wierzytelnością jest kwota, o jaką zaniżone zostało odszkodowanie.

Kwota dodatkowego odszkodowania jest szacowana indywidualnie dla każdej sprawy.
Na podstawie dokumentów, które otrzymałeś z zakładu ubezpieczeń:

 • dla szkody częściowej jest to kosztorys naprawy pojazdu
 • dla szkody całkowitej są to wycena wartości pojazdu przed i po zdarzeniu drogowym

oceniamy, za jaką kwotę możemy odkupić Twoje odszkodowanie.

Po podpisaniu stosownej umowy, prawa do dochodzenia zaniżonej części Twojego odszkodowania należą już do Take Care Polska. Klient otrzymuje umówioną między nami kwotę i dla niego sprawa jest już zakończona.

Należne środki przelewamy na konto bankowe poszkodowanego już kilka dni po podpisaniu umowy. Na własny koszt i ryzyko podejmiemy się dalszych czynności odszkodowawczych. Co ważne obie kwoty, czyli ta otrzymana z towarzystwa ubezpieczeniowego oraz nasza kwota za cesję praw do dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela są Twoją własnością i nie podlegają zwrotowi.

Odwołajmy się do przykładu: Otrzymujesz 2500zł od ubezpieczyciela. Skorzystasz z naszej oferty i uzyskasz kolejne 2000zł. Twoje całkowite odszkodowanie wyniesie 2500 + 2000 = 4500zł.

Kwota dodatkowego odszkodowania jest dość często niewiele niższa od tego, co otrzymałeś od ubezpieczyciela. Zdarza się, że jest ona nawet wyższa niż samo odszkodowanie. Dlatego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej analizy i wyceny.

Do kogo kierujemy nasze usługi?

Odkup szkód komunikacyjnych OC / AC może być ciekawą propozycją praktycznie dla każdego kierowcy, który został poszkodowany w ciągu ostatnich 3 lat i nie zawarł ugody z zakładem ubezpieczeń. Zatem jeśli:

 • odszkodowanie wypłacone przez zakład ubezpieczeń nie jest adekwatne do uszkodzeń pojazdu i nie pokryje kosztów jego profesjonalnej naprawy,
 • odwołanie od decyzji wypłaty odszkodowania nie przyniosło zadowalającego efektu,
 • od ostatniej decyzji firmy ubezpieczeniowej nie upłynęło więcej niż 3 lata ( po 3 latach sprawa się przedawnia ) i nie zawarłeś ugody z ubezpieczycielem
 • nie chcesz też angażować się w sądowy spór z towarzystwem ubezpieczeń...

To warto rozważyć skorzystanie z naszych usług.

Jest to korzystna alternatywa dla samodzielnej walki o przyzwoite odszkodowanie. Obsługujemy sprawy z OC i AC, na pojazdach prywatnych oraz firmowych. Nawet jeżeli samochód został już sprzedany, nadal możemy Ci pomóc.

Działamy na terenie całej Polski

Możesz więc wysłać do nas swoją sprawę bez obaw o odległość dzielącą Twoje miejsce zamieszkania od naszej siedziby!

Jak skorzystać z odkupu odszkodowania - krok po kroku?

Nasza współpraca sprowadza się do kilku kroków:

1. Wyślij do nas dokumenty do analizy

 • W przypadku szkody częściowej dokumentami niezbędnymi do wyceny dodatkowego odszkodowania jest kosztorys sporządzony przez zakład ubezpieczeń oraz decyzja wypłaty odszkodowania.
 • Jeśli szkoda została zakwalifikowana jako całkowita, dołącz także wycenę wartości pojazdu przed i po szkodzie.
 • Jeżeli szkoda była likwidowana z polisy AC, dołącz skan tej polisy.
 • Posiadasz zdjęcia uszkodzonego pojazdu? Zachęcamy do ich dołączenia ( może to zwiększyć proponowaną przez nas kwotę )

2. Wyceniamy za ile możemy odkupić odszkodowanie

Na podstawie przesłanych do nas dokumentów dokonamy analizy i oszacujemy, za ile możemy nabyć prawa do Twojego zaniżonego odszkodowania.
Analiza i wycena każdej sprawy jest bezpłatna i nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy.
Jeśli uznasz, że zaproponowana przez nas kwota nie jest dla Ciebie zadowalająca, uznajemy sprawę za zakończoną bez finalizacji.

3. Podpisanie umowy cesji

W przypadku, gdy nasza propozycja okaże się dla Ciebie interesująca, podejmujemy współpracę. Sporządzimy umowę cesji szkody i wysyłamy ją do Twojej akceptacji drogą mailową.
Kiedy potwierdzisz jej zgodność z naszymi ustaleniami wysyłamy wydrukowaną wersję do podpisu.

4. Wypłata dodatkowego odszkodowania

Podpisana przez Ciebie umowa wraca do nas.
Na jej podstawie ściągamy akta z zakładu ubezpieczeń ( tylko do wglądu ). W ten sposób sprawdzamy, czy podane nam informacje są zgodne z dokumentacją pozyskaną z zakładu ubezpieczeń. Jeśli wszystko się zgadza przelewamy należna Ci kwotę w ciągu kilku dni.

Jakie są zalety odkupu szkód i odszkodowań?

Z pewnością jest to bardzo ciekawa i godna uwagi alternatywa dla samodzielnego odzyskiwania odszkodowania. Decydując się na nasze usługi, jesteście zupełnie wolni od wszelkich obowiązków i ryzyka związanego z procesem sądowym. Wypłacone przez nas pieniądze możecie przeznaczyć na dowolny cel.

Najważniejsze zalety zbycia praw do odszkodowania:
 • otrzymujesz dodatkowe odszkodowanie bez udziału w procesie sądowym,
 • uzyskujesz pewną kwotę, której bez względu na wynik naszego sporu z ubezpieczycielem nie musisz zwracać,
 • wypłata następuje już kilka dni od podpisania umowy. Nie musisz czekać, jak zakończy się sprawa w sądzie.

Czy warto skorzystać z takiej formy dochodzenia odszkodowania?

Na to pytanie pozostawiamy odpowiedź Tobie.

Jeśli nie czujesz się na siłach lub nie dysponujesz odpowiednią wiedzą i czasem niezbędnym do samodzielnego dochodzenia zaniżonego odszkodowania to nasza oferta powinna Cię zainteresować.

Zamów wycenę odkupu odszkodowania on-line

Najczęstsze pytania związane z odkupem odszkodowań

W przypadku odszkodowania z polisy OC sprawcy niezbędny do analizy jest kosztorys wykonany przez zakład ubezpieczeń oraz decyzja o przyznaniu i przekazaniu określonej w kosztorysie kwoty odszkodowania.
W przypadku szkody z polisy AC potrzebujemy także skan polisy AC, która zawiera warunki ubezpieczenia.

Pełną listę wymaganych dokumentów znajdziesz w zakładce PYTANIA.

Nie stanowi to problemu. Możemy ściągnąć akta szkody w Twoim imieniu, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.
Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie w zależności od wielu czynników. Jeśli chcesz poznać kwotę, za jaką możemy odkupić prawa do dochodzenia odszkodowania, wyślij nam swoją sprawę. Wycenimy Twój przypadek zupełnie za DARMO i bez ŻADNYCH zobowiązań.
Pieniądze otrzymasz przelewem bankowym kilka dni po podpisaniu umowy.
1. Po uzgodnieniu warunków, wysyłamy Ci drogą mailową umowę, abyś mógł się z nią zapoznać.
2. Kiedy już przeczytasz szablon umowy i zdecydujesz się na jej podpisanie,
3. wysłany do Ciebie wydrukowaną umowę ( w 2 egzemplarzach ).
Zadaj pytanie on-line