Województwo śląskie - Odszkodowania powypadkowe i komunikacyjne OC/AC

Jeśli zdarzyło Ci się brać udział w kolizji samochodowej, która zdarzyła się nie z Twojej winy, lecz z winy innego uczestnika ruchu, zapewne słusznie oczekiwałeś odszkodowania OC/AC, które pozwoli na pokrycie szkód. Niestety, rzeczywistość nie zawsze wygląda tak jak powinna i mogło się okazać, że wypłacona kwota jest zaniżona. W takim wypadku zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Możesz otrzymać dopłatę do odszkodowania bez stresu związanego z rozprawą sądową, bez dodatkowych kosztów oraz zbędnego czekania. Sprawdź, jak zajmujemy się dochodzeniem odszkodowań powypadkowych i komunikacyjnych w województwie śląskim.

Masz problem z zaniżonym odszkodowaniem na mieniu lub zdrowotnym?

Jak pomagamy w dochodzeniu odszkodowań powypadkowych z OC/AC?

Dopłata jaką oferujemy to pieniężne wyrównanie różnicy pomiędzy odszkodowaniem za wypadek samochodowy jakie otrzymałeś, a kwotą jaka powinna zostać wypłacona ze względu na dokonane szkody. Wyrównanie to wypłaca firma, której sprzedajesz swoje prawa do roszczeń względem ubezpieczyciela. Rozwiązanie to jest korzystne dla poszkodowanego, ponieważ nawet, gdy firma nie odzyska pieniędzy od ubezpieczyciela, kwota określona w umowie zostaje wypłacona poszkodowanemu! W ciągu kilku dni, bez stresu związanego z sądem, bez ukrytych kosztów.

Podpisując umowę, szybko odzyskasz pieniądze na naprawę samochodu i o nic nie musisz się martwić. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania - skontaktuj się z naszym oddziałem i skorzystaj z naszej pomocy przy odzyskiwaniu odszkodowania z OC sprawcy oraz AC.

Najważniejsze informacje o województwie śląskim

Położenie i ludność województwa

Śląskie położone jest w południowej części naszego kraju. Województwo zamieszkuje ok. 4,52 mln mieszkańców i jest to drugie pod względem liczby ludności województwo w Polsce. Śląskie to województwo o najwyższym stopniu urbanizacji i gęstości zaludnienia. Znajduje się tutaj więcej miast na prawach powiatu niż powiatów – to unikatowa sytuacja w naszym kraju. Województwo śląskie graniczy z województwem opolskim, województwem świętokrzyskim, województwem łódzkim i województwem małopolskim. Śląskie jest czternastym co do wielkości województwem w Polsce z powierzchnią 12 333 km². Dużymi miastami na terenie Śląska są: Cieszyn, Wodzisław Śląski, Żywiec, Będzin, Zawiercie, Racibórz.

Demografia i urbanizacja

Na terenie województwa śląskiego znajduje się 36 powiatów (w tym 19 to miasta na prawach powiatu) i 167 gmin (49 gmin miejskich, 22 gminy wiejsko-miejskie i 96 gmin wiejskich). Ciekawostką jest, że na Śląsku 51% mieszkańców stanowią kobiety.

Atrakcje turystyczne w województwie śląskim

Przede wszystkim, koniecznie zwiedzić należy stolicę województwa. Tam udać się na Nikiszowiec – najpiękniejszą dzielnicę! Polecamy również budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W województwie warto również wybrać się do Muzeum Śląskiego, zobaczyć skocznię Adama Małysza oraz pomnik Bolka i Lolka. Miejscami wartymi uwagi są także: Góra Zamkowa w Cieszynie, zabytkowe kamienice na Rynku w Wodzisławiu Śląskim, Stary Zamek w Żywcu, Zamek w Będzinie, kościół św. Trójcy i św. Floriana w Zawierciu, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu.

Jakie obszary obsługujemy w województwie śląskim, jeśli chodzi o odszkodowania powypadkowe OC/AC?

odszkodowania powypadkowe OC/AC Cieszyn

Cieszyn – przy granicy z Czechami, liczy ponad 32 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 28,61 km². Warto w mieście zobaczyć m.in. kościół pw. św. Marii Magdaleny, gmach sądu rejonowego, rotundę św. Mikołaja, ratusz oraz pałac Habsburgów.

Cieszyn

odszkodowania powypadkowe OC/AC Wodzisław Śląski

Wodzisław Śląski – miasto nad rzeką Lesznicą, liczy ponad 47 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 49,51 km². Warto w mieście zobaczyć m.in. piękny Rynek w Wodzisławiu Śląskim.

Wodzisław Śląski

odszkodowania powypadkowe OC/AC Żywiec

Żywiec – siedziba władz powiatu żywieckiego, liczy ponad 32 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 50,54 km². Warto w mieście zobaczyć m.in. Rynek, kościół św. Krzyża oraz pomnik Jana Pawła II.

Żywiec

odszkodowania powypadkowe OC/AC Będzin

Będzin – ośrodek handlowy, finansowo-gospodarczy (przemysł, energetyka), administracyjny i kulturalno-oświatowy regionu, liczy ponad 57 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 37,37 km². Warto w mieście zobaczyć m.in. Zamek w Będzinie.

Będzin

odszkodowania powypadkowe OC/AC Zawiercie

Zawiercie – miasto słynie jako „brama Jury”, ponieważ stanowi punkt wyjścia dla wielu szlaków turystycznych. Liczy ponad 49 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 85,25 km².

Zawiercie

odszkodowania powypadkowe OC/AC Pszczyna

Pszczyna – nazywana Perłą Górnego Śląska, liczy ponad 25 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 22,49 km². Warto w mieście zobaczyć m.in. Rynek w Pszczynie oraz Zamek Pszczyński.

Pszczyna

odszkodowania powypadkowe OC/AC Kłobuck

Kłobuck – miasto wspomagające rozwój aglomeracji częstochowskiej, liczy ponad 13 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 47,46 km². Warto w mieście zobaczyć m.in. Rynek w Kłobucku.

Kłobuck

odszkodowania powypadkowe OC/AC Lubliniec

Lubliniec – jedno z najstarszych miast śląska, liczy ponad 24 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 89,36 km². Warto w mieście zobaczyć m.in. Rynek Główny w Lublińcu.

Lubliniec

Odzyskiwanie odszkodowań w miastach:

Cieszyn, Wodzisław Śląski, Żywiec, Będzin, Zawiercie, Racibórz, Pszczyna, Kłobuck, Lubliniec