Odszkodowania OC/AC powypadkowe i komunikacyjne - województwo opolskie

Jeśli brałeś udział w kolizji lub wypadku drogowym, spowodowanym przez innego uczestnika ruchu, mogło zdarzyć się, że towarzystwo ubezpieczeniowe zaniżyło kwotę wypłaconego Ci odszkodowania powypadkowego. Jeśli nie satysfakcjonuje Cię takie rozwiązanie lub kwota nie pozwala na naprawę auta, są na to rozwiązania! Możesz oczywiście iść do sądu, jednak wiąże się to z długim czasem oczekiwania na wynik, stresem, ryzykiem oraz kosztami. Jest jednak prostszy sposób. Możesz skorzystać z dopłaty do odszkodowania. Pieniądze w ustalonej kwocie zostaną wypłacone w ciągu kilku dni! Sprawdź, jak robimy to w województwie opolskim.

Co to jest odzyskiwanie odszkodowań OC/AC za pomocą dopłaty?

Niestety decydując się na proces sądowy, nie wiemy jaki zapadnie wyrok, jest to także droga kosztowna i czasochłonna, pochłaniająca sporo stresu i zaangażowania. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z odkupu odszkodowania, czyli odsprzedanie praw do roszczeń względem towarzystwa ubezpieczeniowego, do firmy zewnętrznej. Firma, która odkupi prawo do odszkodowania, zyskuje szansę wywalczenia pieniędzy od ubezpieczyciela na własną rękę, zaś Ty – w ciągu kilku dni otrzymujesz pieniądze w ustalonej kwocie. Kwota jest pewna i niezmienna niezależnie od wyniku walki z ubezpieczycielem!

Najważniejsze informacje o województwie opolskim

Położenie i ludność województwa

Województwo opolskie położone jest w południowej części Polski. To najmniejsze województwo w Polsce z powierzchnią 9 412 km², oraz najmniej liczne – zamieszkuje je 982 mln mieszkańców. Województwo graniczy z województwem dolnośląskim, województwem wielkopolskim, województwem łódzkim i województwem śląskim.

Na terenie opolskiego znajdziemy 12 powiatów ( w tym 1 to powiat miejski ) i 69 gmin ( 3 gminy miejskie, 33 gminy wiejsko-miejskie i 35 gmin wiejskich). Duże miasta w województwie to m.in.: Nysa, Kędzierzyn-Koźle, Brzeg, Strzelce Opolskie, Kluczbork, Olesno, Krapkowice, Prudnik, Głubczyce. Ciekawostką jest, że w województwie opolskim większość osób zamieszkujących region to kobiety (52%).

Atrakcje turystyczne w województwie opolskim

Choć małe, opolskie jest bogate w różnego rodzaju atrakcje, zabytki i piękne miejsca! W województwie koniecznie trzeba zaliczyć obowiązkowe punkty turystyczne jak m.in.: Ogród Zoologiczny Opole, Muzeum Wsi Opolskiej, Tężnię solankową, Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, Zamek Moszna, Jezioro Nyskie.

Odszkodowania komunikacyjne i powypadkowe OC/AC - jakie obszary obsługujemy w województwie opolskim?

Opole

Opole - siedziba władz województwa opolskiego i powiatu. Jest to dwudzieste siódme co do wielkości populacji miasto w Polsce, liczące ponad 128 tys. mieszkańców. Warto wybrać się zobaczyć Stare Miasto, Most Groszowy, Plac Ignacego Daszyńskiego oraz kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha. Powierzchnia miasta wynosi 148,99 km².

Opole

Odszkodowania OC/AC Nysa

Nysa – historycznie miasto należy do Dolnego Śląska. Położone jest nad Nysą Kłodzką i liczy ponad 44 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 27,5 km². Warto wybrać się m.in. Stare Miasto, Ratusz, oraz Piękną Studnię.

Nysa

Odszkodowania OC/AC Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle – miasto położone w Kotlinie Raciborskiej, liczy ponad 55 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 123,4 km². Warto wybrać się m.in. zobaczyć Kanał Gliwicki oraz, kościół św. Eugeniusza de Mazenod. Znajdują się tutaj jedne z największych w Polsce zakładów chemicznych – Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

Kędzierzyn-Koźle

Odszkodowania OC/AC Brzeg

Brzeg – miasto nad Odrą, liczy ponad 36 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 14,6 km². Warto wybrać się m.in. zobaczyć Zamek Piastów Śląskich oraz kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

Brzeg

Odszkodowania OC/AC Strzelce Opolskie

Strzelce Opolskie – miasto liczy ponad 18 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 30,13 km². Warto wybrać się m.in. zobaczyć piękny Ratusz.

Strzelce Opolskie

Odszkodowania OC/AC Kluczbork

Kluczbork – miasto nad rzeką Stobrawą, liczy ponad 23 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 23,359 km². Warto wybrać się m.in. zobaczyć Ratusz, stację kolejową oraz kościół Chrystusa Zbawiciela.

Kluczbork

Odszkodowania OC/AC Olesno

Olesno – miasto leży na Górnym Śląsku, liczy ponad 9 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 15,1 km². Warto wybrać się m.in. zobaczyć piękny Ratusz z kolumnami.

Olesno

Odszkodowania OC/AC Krapkowice

Krapkowice – miasto nad Odrą oraz Osobłogą, liczy ponad 16 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 21 km². Warto wybrać się m.in. zobaczyć Rynek w Krapkowicach.

Krapkowice

Odszkodowania OC/AC Głubczyce

Głubczyce – miasto nad rzeką Psiną, na Płaskowyżu Głubczyckim, liczy ponad 12 tys. mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 12,52 km². Warto wybrać się m.in. zobaczyć Ratusz miejski i barokową kolumnę maryjną na rynku głubczyckim.

Głubczyce

Dopłacamy do odszkodowań w miastach:

Nysa, Kędzierzyn-Koźle, Brzeg, Strzelce Opolskie, Kluczbork, Olesno, Krapkowice, Prudnik, Głubczyce